BON RABATOWY
-10%

na
dowolną usługę
fryzjerską w

Zapisz się do newslettera Lolo Manolo
Imię:*
Adres e-mail:*

Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu i wykorzystuje Cookies. Więcej informacji tutaj.
Origami w salonie
Chmurki w salonie

Fryzjer radzi - jak dbać o włosy chłopca?

Włosy małych dzieci, bywają bardzo niesforne. Trudno się układają. Często są bardzo cienkie i delikatne. Nie oznacza to jednak, że należy je traktować utrwalającymi czy obciążającymi kosmetykami. Na te – przyjdzie jeszcze pora. Na razie trzeba dać włosom malucha wykształcić się, co jakiś czas kontrolując ich stan (chodzi tu głównie o kłopotliwą przypadłość jaką są wszy) oraz długość (mamy tu na myśli strzyżenie czy podcinanie końcówek). Fryzjer dla dzieci doradza, w jaki sposób należycie dbać o włosy małych chłopców.

Salon fryzjerski dla dzieci - najlepszy komfort dla pierwszego strzyżenia

Specjaliści od włosów dziecięcych twierdzą, że właściwej grubości a także koloru, nabiorą one dopiero w okresie dojrzewania. Do tego czasu, należy starać się, jak najrzadziej ingerować w ich wygląd. Do momentu aż dziecko ukończy 1 rok życia, nie należy podcinać jego włosów. Gdy maluch ma już więcej niż roczek, można go zabrać na pierwsze strzyżenie. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby odpowiednio go do tej wizyty przygotować. Komfort psychiczny takiego małego klienta, jest szalenie ważny. Nie bez znaczenia jest więc też wybór najbardziej odpowiedniego salonu fryzjerskiego dla dzieci, który powinien być jak najbardziej przyjazny maluchowi.

Jak dbać o włosy chłopców?

Włosy małych chłopców warto często strzyc i podcinać ich końcówki. Dzięki temu będą stawały się one bardziej silne i mocniejsze. Unikniemy również wtedy efektu rozdwajających się końcówek – wbrew powszechnym opiniom – dotyczą one również włosów chłopięcych. Najbardziej wskazane jest według fryzjerów dla dzieci strzyżenie chłopców co 2 – 3 miesiące.

Jak myć włosy?

Chłopięce włosy wystarczy myć 1 raz tygodniowo. Latem – szczególnie, gdy maluch często przebywa w piaskownicy lub na plaży – zaleca się częstsze mycie. Do mycia włosów najlepiej używać delikatnych szamponów – dostosowanych ściśle do wieku malucha. Najlepsze są te, które mają na etykiecie napis No More Tears – oznacza to, że nie szczypią. Po umyciu włosów, należy delikatnie wetrzeć w nie odżywkę, a po chwili spłukać. U małych chłopców nie należy też stosować suszarek do włosów, gdyż gorące powietrze mocno je uszkadza. Aby je osuszyć wystarczy kilkakrotnie przyłożyć do nich miękki ręcznik – najlepiej bawełniany, bo lepiej wchłania wilgoć.

Jeśli nie do końca jesteście pewni, czy należycie dbacie o włosy Waszego synka, możecie zawsze dopytać o to fryzjera. Ten najbardziej doświadczony, doradzi też dodatkowo jakie kosmetyki do pielęgnacji małych włosów są najlepsze.

Umów wizytę »
Jaka fryzura dla dziecka na rozpoczęcie roku szkolnego?
Jak zorganizować urodziny dla przedszkolaka?
Fryzjer radzi - jak dbać o włosy chłopca?
Jak przygotować dziecko do wizyty w salonie fryzjerskim?
Fryzjer radzi: jak dbać o długie włosy małych dziewczynek

Wszystkie prawa zastrzeżone © Lolo Manolo 2013

projekt i pozycjonowanie:
Grand Software