BON RABATOWY
-10%

na
dowolną usługę
fryzjerską w

Zapisz się do newslettera Lolo Manolo
Imię:*
Adres e-mail:*

Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu i wykorzystuje Cookies. Więcej informacji tutaj.
Origami w salonie
Chmurki w salonie

Fryzjer radzi: jak dbać o długie włosy małych dziewczynek

Dziecięce włosy – podobnie jak skóra – wymagają specjalnego traktowania. Powinniśmy więc umiejętnie o nie dbać, aby ich nie zniszczyć. Oto kilka podstawowych porad dla mam dziewczynek z długimi włosami.

Długie włosy u dziewczynek to nie tylko powód do dumy, ale również spore utrapienie. Przede wszystkim trzeba pamiętać, by utrzymywać je w czystości. Specjaliści czyli fryzjerzy dla dzieci twierdzą, że mycie włosów dziecka 2 razy na tydzień to absolutne maksimum. Poza tym specjaliści zalecają mycie włosów dziewczynek specjalnymi szamponami dziecięcymi. Obowiązkowa jest odżywka, która będzie pomocna przy rozczesaniu włosów. W przypadku, gdy dziewczynka ma delikatne i cienkie włosy, dobrze jest od czas do czasu je ściąć, co sprawi, że staną się mocniejsze i grubsze.

Specjaliści zwracają też uwagę na to, aby wybierać odpowiedni rodzaj szczotki dla dziecka. Najlepsze są te z miękkim włosiem. Szczotkować włosy dziecka należy nawet 3 razy dziennie. Takie zabiegi wzmacniają cebulki włosowe i mobilizują je do wzmożonego działania. Fryzjerzy dla dzieci podkreślają również, że nie należy przeciążać włosów dziewczynki wymyślnymi uczesaniami z użyciem kosmetyków utrwalających, gdyż niszczą one delikatną strukturę włosa. Takie fryzury poleca się robić tylko na wyjątkowe okazje, kiedy dziewczynka powinna wyglądać zupełnie inaczej niż na co dzień. Gdy dziewczynka przebywa w domu, najlepiej jeśli będzie miała zupełnie rozpuszczone włosy, które będą wtedy odpoczywały. Gdy wychodzi się pobawić, najlepiej zebrać je u dołu i spiąć ozdobną klamrą lub pozostawić rozpuszczone, ale użyć ozdobnej opaski. Kiedy idzie na zajęcia do przedszkola czy szkoły, wtedy najlepiej spiszą się takie fryzury dla dziecka jak „koński ogon” czy kucyki. Wszelkie odstające kosmyki włosów, można upiąć kolorowymi spinkami – szczególnie najmłodsze małe damy uwielbiają takie ozdoby. Warto też pamiętać, by przed myciem – rozczesać delikatnie włosy małej pociechy.

Jak zatem widzimy, dbanie o długie włosy małej dziewczynki, nie wymaga zbytniego wysiłku. Wystarczy jedynie dbać tu o systematyczność oraz obchodzić się z nimi delikatnie, a zagwarantujemy, że włosy naszej pociechy będą w przyszłości silne, grube a przede wszystkim zdrowe.

Umów wizytę »
Jaka fryzura dla dziecka na rozpoczęcie roku szkolnego?
Jak zorganizować urodziny dla przedszkolaka?
Fryzjer radzi - jak dbać o włosy chłopca?
Jak przygotować dziecko do wizyty w salonie fryzjerskim?
Fryzjer radzi: jak dbać o długie włosy małych dziewczynek

Wszystkie prawa zastrzeżone © Lolo Manolo 2013

projekt i pozycjonowanie:
Grand Software