BON RABATOWY
-10%

na
dowolną usługę
fryzjerską w

Zapisz się do newslettera Lolo Manolo
Imię:*
Adres e-mail:*

Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu i wykorzystuje Cookies. Więcej informacji tutaj.
Origami w salonie
Chmurki w salonie

Jak przygotować dziecko do wizyty w salonie fryzjerskim?

Dla małego dziecka wizyta w salonie fryzjerskim to prawdziwa przygoda. To coś nowego, z czym wcześniej nie miało ono styczności. Takie sytuacje powodują najczęściej spore podenerwowanie i wywołują stres u malucha. Z tego też względu warto wcześniej odpowiednio przygotować malca do wizyty w salonie fryzjerskim. Przeczytaj, jak zrobić to skutecznie.

Przygotowanie dziecka do wizyty w salonie fryzjerskim

Pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim to ogromne przeżycie dla Twojego dziecka. Postaraj się więc, aby jak najbardziej zminimalizować towarzyszący jej stres. Przede wszystkim opowiedz wcześniej dziecku, co to jest salon fryzjerski dla dzieci. Wyjaśnij mu, że chodzą tam wszyscy jego rówieśnicy, a także podkreśl, że był tam też jego tato czy ktoś, kto jest dla dziecka prawdziwym autorytetem. To upewni szkraba w przekonaniu, że fryzjer dla dzieci to nic strasznego.

Sprawdź fryzjera dla Twojego dziecka

Dobrą metodą jest również odwiedzenie takiego salonu zanim ostatecznie wybierzesz się tam ze swoją małą pociechą. Jeśli dziecko mimo wszystko stawia opór i nadal boi się tej wizyty, zapowiedz, że zaraz po strzyżeniu pójdziecie na lody czy tam, gdzie dziecko chciałoby iść. Pamiętaj o dotrzymanej obietnicy, nawet jeśli w trakcie samego „zabiegu” malec nie wykazywał większej cierpliwości, czy był nieznośny. Znajdź też w sieci jakieś fajne fryzury dla dzieci i poproś, by maluch sobie wybrał jedną z nich. Podkreśl przy tym, że mama ani tata ani nikt z rodziny, nie potrafiłby zrobić malcowi takiej fryzury a na pewno będzie wyglądał w niej niesamowicie.

Możecie też wydrukować takie zdjęcie i zabrać je na wizytę. Fachowe oko specjalisty od dziecięcego uczesania z pewnością oceni, czy wybrana fryzura dla dziecka będzie właśnie tą, która najbardziej pasuje do buzi malucha. Zanim wybierzesz się z dzieckiem do fryzjera, postaraj się też zapoznać go z niektórymi podstawowymi akcesoriami: szczotka, grzebień, nożyczki, maszynka do strzyżenia. Niech dziecko weźmie je do ręki i wypróbuje na misiu czy lalce, jak to działa i co potrafi zrobić. Obycie z takimi obcymi przyrządami – szczególnie dla 2-latka czy dziecka młodszego – to podstawa w przygotowaniach do pierwszej wizyty u fryzjera.

Umów wizytę »
Jaka fryzura dla dziecka na rozpoczęcie roku szkolnego?
Jak zorganizować urodziny dla przedszkolaka?
Fryzjer radzi - jak dbać o włosy chłopca?
Jak przygotować dziecko do wizyty w salonie fryzjerskim?
Fryzjer radzi: jak dbać o długie włosy małych dziewczynek

Wszystkie prawa zastrzeżone © Lolo Manolo 2013

projekt i pozycjonowanie:
Grand Software